recucerirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

adio,dar raman cu tine

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:36 pm

Mai merita sa incerci sa te mai impaci cu persoana iubita cu care te ai certat si ai pus capat relatiei?
In orice cuplu si in orice casnicie,exista certuri peste tot,unde multi se impaca din te miri ce,si altii pun capat definitiv relatiei respective,si abia aici apar regretele.
Atit cit se ajunge la cearta,dar si atit cit persoana respectiva incearca sa isi aduca iubitul sau iubita inapoi,aici are nevoie de motive foarte solide.De ce s a ajuns la acea cearta,cum a decurs in timp relatia respectiva,si odata cu acestea,daca se mai merita a mai incerca inca o data,pentru a fi acordata cea de a doua sansa.
Odata cu acest aspect,unul din cei doi parteneri tine cont ca in acea relatie au existat numai lucruri frumoase,si incepe sa isi faca calculele pentru a se reimpaca cu persoana respectiva.Cealalta persoana,care probabil a mai suferit si inainte o alta lovitura de acest gen,prefera sa nu o mai intereseze acele lucruri frumoase care i au legat,si prefera ori sa ramina singura sau sa isi caute alt partener.
Ce parere aveti despre acest aspect?Este corect ca atunci dupa ce ti ai spus adio,sa te mai intorci inapoi la aceasta persoana?Mai merita o a doua sansa?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

recucerirea

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:55 pm

Cum poti sa-l recuceresti pe cel de langa tine?
Pentru a recuceri persoana pe care am iubit o sau o iubim,trebuie in primul rind sa avem curaj si sa fim ferm convinsi ca avem puterea de a restabili relatia asa cum a fost ca la inceput.
Aceasta recucerire nu este chiar atit de simpla precum pare,pentru ca nu recuceresti persoana numai cu o flaore sau cu o prajitura la cofetarie.
Aceasta recucerire are nevoie de timp,persoanele respective au nevoie de rabdare,dar aici intervin si alti factori care au determinat prima despartire,un aspect foarte important care ar fi una din motivatia revenirii,numai ca nu se mai compara prima iubire a aceleiasi persoane cu a doua iubire a aceleiasi.
Merem spune mai sus ca recucerirea se dobindeste prin sex,dar acest sex cit o sa dureze?Cunosc cazuri in care un cuplu s a impacat pentru a doua sau a treia oara,si la fiecare impacare totul s a bazat pe sex,numai ca stii vorba aia ca"ulciorul nu merge mereu la apa"si nu a mai tinut treaba cu sexul pentru ca acolo s a crezut ca acela ar fi motivul principal al impacarii.
Oricum,eu cred ca ar trebui acordata si o a doua sansa din partea amindurora,dar precum am spus si mai sus,depinde aici si de imprejurarile care au avut loc de s a ajuns la despartire.
Totusi,nu cred ca dupa acordarea celei de a doua sanse lucrurile vor mai merge ca prima data,si indiferent ceea ce ai face ca sa recuceresti din toate puterile nu cred ca vei reusi din nou si a doua oara,pentru ca acolo cred ca exista multa raceala din partea persoanei respective,dar ne punem intrebarea si incepem sa cintarim greutatea acelei despartiri,pentru ca odata cu aceasta,cauzele care au determinat acea despartire pot fi multe printre care unul sigur-minciuna,iar daca intr o relatie exista aceasta minciuna,este foarte complicat si extrem de foarte greu de a i mai acorda inca o sansa pentru ca acolo te gindesti ca poate te va minti iar,te va insela si te va trada iar si iar...
Pe linga minciuna aici apare si neincrederea,un alt aspect destul de foarte complicat in recucerirea persoanei iubite,iar daca nu e incredere nu e nimic
Ca sa recuceresti persoana iubita,asta nu inseamna ca sa o rogi in genunchi ca sa ti acorde sau sa i acorzi o a doua sansa doar pe moment,si apoi in zilele urmatoare sa fii acelas sau aceeasi care ai fost mai inainte,adica rece.
Trebuie sa i cistigi increderea de sine,trebuie sa i arati cu adevarat ca il iubesti sau o iubesti.
Sint trecut prin astfel de experiente,unde am acordat si a doua sansa si a treia si tot degeaba...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Re: recucerirea

Mesaj  anka36 la data de Lun Ian 17, 2011 6:14 pm

Intr-o zi, ne-am jucat la carti iubirea. Am impartit egal cartile si jocul a inceput. Am aruncat pe masa o CLIPA, dar tu mi-ai aruncat o ZI. Si am pierdut o carte. Scot din carti AMINTIREA, dar tu pui repede UITAREA. Si am mai pierdut o carte. Pun jos o carte INTREBAREA, dar tu imi arunci TACEREA. Si n-ai castigat o carte. Pun asul TE IUBESC, dar din priviri, tu-mi arunci asul TE-AM IUBIT. Trista, tacuta, ma ridic pentru ca AM PIERDUT !

anka36
membru
membru

Puncte : 240
Reputatie : 182
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  anka36 la data de Lun Ian 17, 2011 6:43 pm

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternic, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !Fericirea asteapta: pe cei ce plang... pe cei ce sufera... pe cei ce cauta... pe cei ce incearca... Pentru ca numai aceste persoane pot aprecia acele intamplari care au lasat un semn in viata lor.

anka36
membru
membru

Puncte : 240
Reputatie : 182

Sus In jos

Mesaj  cristinaioana la data de Lun Ian 17, 2011 7:02 pm

Merita sa acorzi o a doua sansa in cazul in care mai iubesti persoana respectiva, nu te-a agresat fizic in timpul relatiei si cand aceasta dorinta vezi ca vine si din partea lui...daca dorinta este unilaterala nu cred ca exista a doua sansa.

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Ian 18, 2011 4:53 pm

Sa acorzi o a doua sansa este o solutie,numai ca noi femeile,ca sa acordam o a doua sansa trebuie sa ne gindim bine si foarte bine ca acea persoana pe care am iertat-o sa nu mai faca ceea ce a facut inainte de am ajuns sa ii acordam si o a doua sansa.
Daca nu merge nici dupa a doua sansa,nu cred ca mai are rost sa ne mai intoarcem inapoi la persoana pe care am iubit-o inainte de a-i acorda acea sansa.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Ian 19, 2011 1:58 pm

Ca sa recuceresti iubirea pierduta,trebuie in primul rand sa ai foarte multa rabdare,dar acea rabdare nici ea sa nu intarzie chiar atat de mult,pentru ca daca iti doresti sa recuceresti persoana iubita,iti trebuie aici si un pic de logica,si sa te gandesti ca ceea ce ai facut,sa nu mai faci si data viitoare dupa ce persoana iubita te-a iertat si ti-a acordat o a doua sansa.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 2:14 pm

Daca tu consideri ca persoana iubita nu mai comite greseala pe care a facut-o,cred ca ar trebui ca sa i se acorde si o a doua sansa,desi noi femile suntem un pic mai complicate din acest punct de vedere,tinand cont de faptul ca ne pierdem increderea in persoana iubita,insa daca persoana pe care noi o iubim a facut fapte care nu le face oricine,cred ca acestia isi merita pe deplin o a doua sansa.
Barbatii mai ales se lupta pentru a recuceri persoanele pe care acestia le-au iubit.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 1:26 pm

Recucerirea persoanei pierdute trebuie sa aibe un caracter placut,mai ales daca persoana respectiva este ferm hotarata sa se impace cu iubita sa sau iubitul sau,si binenteles daca si acestea sunt de acord ca acea impacare sa se realizeze numai atunci cand exista absolut toate motivele necesare pentru ca acea relatie sa fie luata de la inceput,de la zero.
Recucerirea nu este atat de simpla precum pare,pentru foarte multi dintre noi,pentru ca nu se realizeaza doar batand din palme,ci se realizeaza prin mari si mari sacrificii,pentru ca ceea ce a fost sa nu se mai repete.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 5:29 pm

Sa recuceresti din nou persoana iubita,consider ca este un lucru extrem dde foarte complicat,pentru ca recucerirea inseamna un fel de a doua sansa,iar daca reusesti sa recuceresti persoana iubita,cred ca nu o sa mai fie satisfactia care a fost inainte de conflictul care a intervenit,in sensul ca nu cred ca o sa mai fie aceeasi dragoste imensa in care a fost prima data,mai exact spus,banuielile ca relatia se tine de azi pe maine,adica lipsa de incredere.
Recucerirea este ceva frumos sa ajungi din nou la prima iubire,dar cred ca este foarte complicat.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:30 pm

Sa recuceresti persoana iubita,este chiar ceva extraordinar...Inseamna ca ai avut mare incredere in persoana iubita,numai ca foarte multi cedeaza foarte usor,iar cuvantul adio este ultimul cuvant pe care si-l spun cei care s-au iubit si nu se vor mai iubi niciodata,numai ca aici,iubirea acestora poate reveni dupa o anumita perioada de timp,desi neincrederea este aici principala sursa de a recuceri persoana iubita.
Sunt foarte multi care ii spun persoanei iubite"adio",numai ca acest"adio"este spus cu o anumita indoiala,adica sunt foarte multi care spun adio sa se afle in treaba,si pana la urma tot cu persoana pe care a iubit-o sa o vedem tinandu-se de mana si imbratisandu se.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 6:19 pm

Degeaba incerci sa recuceresti persoana iubita,daca tot in acelas ritm relatia va fi,adica minciuna si tradare.Multi nu vad acest lucru,si se multumesc cu o impacare"falsa",si cred ca lucrurile vor merge mai bine,insa in realitate,persoana pe care ai recucerit-o dupa ce v-ati impacat,v-a face ca si inainte la fel.Multi sunt fericiti ca au fost primiti inapoi si iertati de persoana iubita,dar in realitate acestia nu isi dau seama prin ce suferinta vor trece in cel mai scurt timp din cauza acesteia...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 1:31 pm

Ca sa recuceresti perosna iubita si sa o aduci inapoi in starea in care ati fost prima data,iti trebuie foarte mare atentie.Trebuie sa calculezi aici toate punctele de vedere ale tale si ale situatiei in care te vei reimpaca cu persoana iubita,pentru a nu se mai intampla ceea ce s-a intamplat anterior de ati ajuns la termenul de despartire.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:27 pm

Nu cred ca in ziua de astazi recucerirea in dragoste mai reprezinta un aspect important.De ce?Pentru ca daca persoana respectiva a fost mintita si inselata,recucerirea nu ar mai avea rost,asta pentru ca daca se ajunge la impacare,tot la dezamagire si la neincredere ajungem.Asadar,recucerirea este un caz extrem de foarte rar in relatiile de iubire din ziua de azi.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:57 pm

Pentru recucerirea persoanei iubite,iti trebuie foarte multa bataie de cap.Ca sa recuceresti persoana iubita,mai ales daca tu ai gresit,trebuie mai intai sa iti ceri iertare la ceea ce ai facut,asta numai in cazul in care cealalta persoana iti acorda scuzele,dar sunt foarte rare cazurile in care recucerirea se restabileste la loc.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 10:43 am

Desi cred ca merita,recucerirea persoanei iubite este foarte buna numai atunci cand se merita.Daca una din cele doua persoane a comis o greseala,trebuie iertata,iar daca minciuna si nepasarea persoanei respective fata de cealalta insista,recucerirea nu mai are rost,intrucat nu se mai intelege nimic din relatia respectiva,si impacarea s-a facut fara rost,asta asa dfoar ca sa fie impacati,si nimic mai mult.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 5:12 pm

Recucerirea persoanei iubite tine asadar de iertare,dar ca sa ierti trebuie sa ai motive solide din partea persoanei iubite.Ca sa recuceresti persoana iubita,aceasta la fel are nevoie de metode si de motive solide pentru a te ierta,dar daca faci fapte bune si impresionezi din suflet,este posibil sa recuceresti persoana iubita.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 12:35 pm

In momentul in care ai spus "adio",inseamna ca relatia respectiva s-a incheiat definitiv.Sunt foarte multe persoane,in randul barbatilor mai ales,care incearca sa recucereasca persoana pe care a iubit-o,si foarte putine femei care sunt de acord cu acest lucru,unde recucerirea in acest sens este foarte complicata,dar aici depinde si de ce s-a legat in relatia dintre cei doi parteneri,sa se vada daca se merita sau nu reluarea relatiei de la capat.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 5:19 pm

Recucerirea persoanei iubite intervine numai atunci cand iubesti pesoana respectiva foarte mult,si,chiar daca te-a parasit,incerci prin fel si fel de modalitati sa o recucerseti,dar trebuie sa lupti si sa ai incredere mare in propriile tale puteri,pentru ca recucerirea nu este simpla,este extrem de foarte complicata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 3:32 pm

Recucerirea persoanei iubite,il vad ca pe un lucru extrem de complicat,pentru ca este foarte greu sa recuceresti pesoana pe care ai iubit-o anterior,mai ales daca ai facut fapte de natura sa se distruga relatia respectiva.Nu este atat de simplu sa recuceresti persoana iubita,iti trebuie mult timp si foarte multa rabdare.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

adio,dar raman cu tine

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 5:18 pm

In momentul in care ai spus ADIO,inseamna ca relatia respectiva s-a incheiat definitiv.Sunt foarte multe persoane care nu tin cont de aceste cuvinte,mai ales barbatii care le spun anumitor fete sau femei acest cuvant,care pentru ele inseamna joaca,sau nu inseamna nimic.Ai auzit adio,s-a incheiat tot...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 2:47 pm

Ca sa recuceresti din nou persoana iubita,trebuie mai intai de toate sa merite acel lucru,in sensul in care persoana respectiva ti-a gresit si nu ai putut sa o ierti.Vine apoi o perioada in care iti pare rau ca nu ai iertat-o,apoi incep sa te macine fel si fel de ganduri,unde dupa aceea realizezi ca tot mai bine este sa o ierti,sa treceti cu vederea ce a fost,si sa va reveniti la normal.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Dec 14, 2011 6:33 pm

Nu cred ca mai merita sa recuceresti persoana pe care ai iubit-o si ea a plecat poate fara nici un motiv,numai ca multi gasesc fel si fel de motive total iesite din comun,unde in ziua de azi,intalnim numai o lume de materialisti,care nu se uita decit la cum arati la fata,si cum arati la bani,nicidecum sa cunoasca sufletul omului.Dar inconstienta acestora nu o sa dureze multa vreme.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Lun Noi 05, 2012 11:15 pm

Eu cred ca se poate dragostea invinge tot daca exista comunicare respect intelegere si daca sunt capabili sa spuna iarta-ma si sa ierte asta demonstreaza cat de puternica e dragostea lor.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:51 pm

Continut sponsorizat