societatea perfecta

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

societatea perfecta

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 4:15 pm

Societatea perfecta poate ca e existat in vremurile mai de demult,dar in ziua de azi acea societate perfecta este inexistenta,dar ce facem cu legile indecente care se aplica si legile care sint spuse numai din vorbe iar in fapte nu,si fiecare isi face singur legea,dreptatea si regula la atit cit il duce mintea sa faca,facindu si mai ales singur dreptate rpin fapte de coruptie sau de violenta.
degeaba luam noi decizii si nu putem sa le realizam,daca sintem impiedicati din alte parti de altii care nu ne lasa sa ne facem treaba cum trebuie,asa ca laa carte.
Fara reguli intr o societate perfecta,nu am exista.Dar aceste reguli ne sint oprite.
Oamenii din ziua de azi nu mai sint buni,lumea e rea,si fiecare isi face pentru el viata asa cum si o vrea,dar de multe ori dam gres.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: societatea perfecta

Mesaj  Ardeleanu la data de Dum Ian 16, 2011 2:54 am

eu nu cred ca a existat vreodata societata perfecta...

Ardeleanu
membru
membru

Puncte : 42
Reputatie : 36
Data de inscriere : 15/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristinaioana la data de Dum Ian 16, 2011 1:13 pm

nu cred ca a existat sau va exista societate perfecta...cred ca ne-am plictisi daca am trai intr-o astfel de societate in care ar trebui sa existe reguli foarte bine definite care sa fie respectate de toti locuitorii ei.
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Ian 18, 2011 3:39 pm

Ca sa avem o societate perfecta,in primul rind ar trebui sa ne revisuim noi insine atitudinile care le avem in aceasta societate,si sa tratam cu indiferenta persoanele care incearca sa ne faca rau,si sa evitam astfel de persoane cit mai repede posibil.
Societatea perfecta nu cred ca o sa existe niciodata,nicicind.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Ian 28, 2011 6:47 pm

Societatea perfecta nu v-a exista niciodata,nicicand,atata timp cat fiecare face ce vrea,si fiecare isi face propria lui lege,lege care aduce la mari conflicte in societate,pentru ca cei de la guvernarea zilei de azi nu sunt in stare ca societatea noastra sa se ridice,ci mai rau,ne distruge in totalitate.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

societatea care nu se schimba

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 29, 2011 2:08 pm

Daca societatea era intr o continua schimbare,nu se mai ajungea la situatia in care sintem noi acum,si aceasta schimbare trebuie facute nu de guvernanti,ci aceasta schimbare trebuie sa o facem noi oamenii obisnuiti,iar ca sa facem ceva in aceasta societate,trebuie sa ne si zbatem ca sa nu ne pierdem de tot desi in mare parte sintem pierduti,dar nici aceasta societate nu v a mai rezista multa vreme,adica tot noi oamenii nu mai suportam societatea in care sintem in ziua de azi,pentru ca nimeni nu face nimic,iar ca sa facem ceva ne trebuie multa vreme,dar acea vreme nu stiu daca o va mai apuca o cineva,si nu cred ca o sa mai putem rezista la regimul in care sintem supusi,un regim in care a fost votat de cei care i au votat,si care nu misca nici macar un deget pentru a redresa ceva aici.
Numai sa distruga sint buni,altcvea nu stiu sa faca.Asta este societatea in care ne aflam:societatea Nimeni...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 2:27 pm

Tinand cont de situatia actuala a celor care sunt la carma tarii,guvernarea acestora de tot rasul si tot circul,societatea noastra din ziua de azi nu se v-a schimba niciodata,nicicind,unde acestia aduc tara la prabusire,care deja traim intr-o tara saraca,si nimeni nu face nimic pentru ca sa ne putem ridica la nivel de trai mai bun.
ASTA NICIODATA.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

societatea care nu se schimba

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 3:31 pm

Societatea noastra din ziua de azi nu v-a ajunge sa se schimbe niciodata,ci din contra,o sa avem o societate din ce in ce mai complicata si mai agresiva,tinand cont de marirea preturilor actuale,cel mai simplu numindu-se sracie,prin cei care au votat pe cei care conduc tara si sunt la guvernare in prezentul de astazi,presedentie si guvernare care duce socirtatea noastra la o prabusire deja existenta la o prabusire nemaiintalnita.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 4:14 pm

Sa vorbim in prezent despre o societate perfecta in Romania,ar insemna sa ne facem singuri de ras prin guvernarea pe care o avem in prezent in ziua de azi,pentru ca societatea perfecta nu v-a exista niciodata,atata timp cat guvernantii cat si cei de la putere,ne distrug noua aceasta societatemcare poate vreodata a fost perfectamiar cu cine este astazi la guvernare si la putere,trebuie sa ne luam gandul de la o societate perfecta,pentru ca aceasta nu v-a exista niciodata,nicicand,pentru ca acestia au distrus si ne distrug noua insine oamenilor societatea pe care totusi o aveam...
Si mai ziceau nu demult"dictatorul",dar"dictatorul"Ceausescu a construit de-a lungul anilor,a creat locuri de munca,a facut ceva pentru Romania,dar cei de la putere si de la guvernare din ziua de azi,au facut PRAF si fac in continuare PRAF ceea ce a construit si facut Ceausescu.
Atunci te lua dupa strada sa muncesti pe vremea lui Ceausescu,dar pe vremea guvernantilor din ziua de azi, te arunca in strada ca pe un caine si te lasa fara servici.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 12:36 pm

O societate perfecta nu vom avea niciodata,nicicand,atata timp cat lumea de azi s-a schimbat total,si rautatea oamenilor a atins nivele maxime si chiar peste puterile omenesti.Sa avem o societate perfecta in ziua de azi,ar trebui sa avem in primul rand traiul de azi pe maine,locuri de munca pentru mare parte din noi,si poate numai asa,societatea v-a redeveni perfecta.Dar asta-niciodata.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 8:05 pm

Societatea perfecta si-a pierdut demult ritmul in care poate era odata perfecta,mai ales in ziua de azi,prin minciunile gogonate si sfruntate ale actualului guvern de ras,unde societatea perfecta care poate era sau abia incepuse sa isi faca aparitia,actuala guvernare de tot rasul a distrus si distruge aceasta societate,si cat de curand nu vom mai sti notiunea de societate...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 6:55 pm

O societate perfecta in ziua de azi nu cred ca mai exista.Nimeni nu mai are incredere in societatea din ziua de azi,pentru ca societatea si-a pierdut toate valorile,iar oamenii nu mai pot face nimic pentru a readuce la treaba ei societatea care era o data.Societate perfecta,este greu sa credem ca traim intr-o astfel de societate,atata timp cat guvernantii alesi fac ce vor cu oamenii,si nimeni nu face nimic,si de aceea societatea este total cazuta la pamant.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 1:40 pm

Societatea perfecta nu mai exista in ziua de azi nici in romania si nici in lume.Anumite persoane isi fac propriile lor legi si reguli in afara regulilor si a legilor legale existente,si aplica diverse corectii si fac erori in masa datorita diverselor nereusite,unde nereusitele acestora sunt platite de altii chiar cu pretul vietii.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 2:06 pm

Intr-o societate perfecta,daca aceasta ar exista,legile nu cred ca ar problema aici,pentru ca astfel de reguli le-am intalnit si pe vremea lui ceausescu,insa atunci societatea era altfel fata de cum este in ziua de azi,si romania ajunge la pieire din cauza acestor guvernanti,care mai au putin si ne vand tara fara pic de rusine.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 1:32 pm

Lasand pe de o parte guvernarea de ras a romaniei din ziua de astazi,sa vorbim despre societate perfecta,multora ne-ar fi pur si simplu jena sau rusine sa discutam despre asa ceva.Societatea perfecta a luat o intorsatura neasteptata,unde societatea noastra se transforma din zi ce trece,intr-o violenta extrem de foarte greu de imaginat,ceea ce inseamna ca societatea noastra este demult... imperfecta.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 8:08 pm

Intr-o societate perfecta,legile ar trebui sa existe pentru toata lumea,desi legile din ziua de astazi ale guvernantilor sunt total iesite din comun,unde au facut din legi o mare caricatura,asa cum si guvernantii care ne conduc reprezinta o mare caricatura.Societatea perfecta,este pentru aceia care considera ca legile care sunt in ziua de astazi sunt total fara rost,si fiecare isi face legea lui,asa dupa cum il duce mintea.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 10:26 am

Societatea perfecta este demult trecuta ca amintire,si nici nu stim daca am avut vreodata o astfel de societate.Lumea este rea,nu mai stie sa respecte,injura si au un comportament indecent in societate,ceea ce inseamna ca societatea aceasta este lipsita de educatia oamenilor,care nu stiu sa abordeze un comportament decent si bine pus la punct.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 2:17 pm

Ce societate perfecta sa mai fie in Romania,la ce guvernanti avem in ziua de azi si ne arunca in strada de la locul de munca,si isi tin numai pe ai lor,numai cu pile si cu fel si fel de cunostinte?Ca sa vorbim de societate perfecta in ziua de azi,este ca si cum am vorbi despre disparitia dinozaurilor...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 3:44 pm

Societatea perfecta nu mai exista,si oamenii si-au pierdut toata increderea in orice.Guvernarea actuala a distrus si distruge in continuare societatea care odata era perfecta,si traim mai rau decat pe vremea lui Ceausescu,unde atunci societatea era mult mai bine pusa la respect,fata de jaful pe care l-au facut guvernantii din ziua de azi in societatea noastra.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 1:28 pm

Societatea perfecta nu mai exista si nu cred ca a existat vreodata societate perfecta.Lumea este rea,iar in societate oamenii fac fel si fel de fapte foarte greu de inteles,ceea ce inseamna ca societatea a coborat mult la vale,si este foarte greu sa discutam in prezent despre o societate perfecta.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 4:13 pm

A vorbi de societate perfecta in ziua de azi,ar trebui sa vorbim ceva legat de domeniul paranormalului,pentru ca societatea din ziua de azi,nu cred ca ii mai putem spune societate,mai ales ...perfecta.O societate mult mai perfecta si bine organizata era pe vremea lui Ceausescu pana in 1989,dar de atunci,societatea noastra este... praf...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:01 pm

Mai stie cineva ce inseamna aceea societate perfecta?Mai avem societate perfecta la guvernarea pe care o avem in prezent,si toate sunt scumpe si arunca oamenii in strada de la servici ca sa ii facem oameni pe cei de la FMI care ne arunca in criza si in faliment?Societatea perfecta a devenit pentru multi"amintire"...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 11:56 am

Nici vorba de societate perfecta in zilele noastre de azi,ca urmare a guvernarii actuale,care a prabusit si prabuseste tara.Oare pentru ce au murit oameni la revolutia din decembrie 1989?Iata unde a ajuns Romania in prezent,unde Ceausescu a construit fabrici,uzine,intreprinderi si institutii,magistrale,metrou,linii de tramvai si de cale ferata,si toate acestea sunt distruse in prezent de actuala guvernare,si ne este pur si simplu jena si rusine sa vorbim de societate perfecta in acest caz.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 28, 2012 1:26 pm

Societatea perfecta poate ca a existat candva,numai ca in ziua de azi nimeni nu mai este perfect,iar oamenii transforma societatea intr-o stare de mahala si de violenta,unde nu se mai tine cont de nimic,intrucat rautatea oamenilor a atins si atintge cote din ce in ce mai alarmante.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iul 30, 2012 4:48 pm

Societate perfecta nu cred ca mai exista sau nu stiu daca a existat,desi au fost unele timpuri,din punctul meu de vedere,in care societatea era perfecta.Vremuri demult apuse,si sperante spulberate pentru ca societatea sa mai fie perfecta vreodata.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat