iubire la distanta

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

iubire la distanta

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 2:35 pm

Credeti ca iubirea la distanta exista?Internetul reprezinta pentru voi si relatii virtuale,sau relatiile virtuale de pe internet devin si acestea relatii serioase?Aveti incredere in astfel de relatii la distanta,sau mai corect ar fi ca iubirea la distanta sa fie cu adevarat reala?
Si am trait astfel de experiente,si pentru mine iubirea la distanta facuta intai virtual pe internet a devenit apoi reala.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: iubire la distanta

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Ian 17, 2011 12:15 am

Iubirea la distanta cred ca tine si de seductie.
Pentru a seduce sau a cuceri o femeie trebuie in primul rind sa stii ce sa i vorbesti la felul cum te exprimi in convorbire,si de asemenea cum te exprimi in comportament,pentru ca sint foarte multi care seduc femeile printr o simpla minciuna,dar ca sa spui acea minciuna,aceea trebuie fabricata,insa de multe ori minciuna si gesturile pe care le fac unii barbati in fata femeilior precum incep ei sa faca ca toate felurile de animale prostindu se si imitind acele animale,de multe ori acestea si mai ales minciuna,dau gres in majoritatea cazurilor intilnite nu numai in romania,ci si in lume.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Iubirea!

Mesaj  anka36 la data de Lun Ian 17, 2011 6:05 pm

IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista; chiar daca e frumoasa sau trista, IUBIREA exista

anka36
membru
membru

Puncte : 240
Reputatie : 182

Sus In jos

Iubirea!

Mesaj  anka36 la data de Lun Ian 17, 2011 6:07 pm

Iubirea e un zambet inocent, o imbratisare patimasa si un suflet smuls din piept...nu este numai flori, zambete, cuvinte frumoase, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea; ea trebuie invatata, incercata, experimentata

anka36
membru
membru

Puncte : 240
Reputatie : 182

Sus In jos

Iubirea...

Mesaj  lacrima1 la data de Lun Ian 17, 2011 9:52 pm

anka36 a scris:Iubirea e un zambet inocent, o imbratisare patimasa si un suflet smuls din piept...nu este numai flori, zambete, cuvinte frumoase, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea; ea trebuie invatata, incercata, experimentata

Iubirea exista in noi...asa ne-am nascut...deci, fie ca e la distanta sau aproape...ea este posibila...bineinteles ca pentru cea de la distanta trebuie sa-ti asumi mai multe responsabilitati...

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Ian 23, 2011 3:29 pm

Iubirea la distanta exista,desi sunt foarte multe persoane care nu au incredere in acest gen de iubire,gen intalnit in majoritatea cazurilor mai ales pe internet,asa numita iubire virtuala,asa cum exista atat pe siturile de socializare,cat si pe messenger.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 2:00 pm

Iubirea la distanta exista nu neaparat pe internet,desi sunt foarte multe persoane care isi fac conturi pe diverse saituri matrimoniale,si isi gasesc prin acele saituri iubirea,indiferent ca persoana se afla la sute de kilometri distanta.Deci,iubirea la distanta exista,si am intalnit cazuri pe mesenger,cind o prietena de a mea avea pe un baiat in lista ei de mes care era singur,a vorbit cu o colega de a ei sa faca cunostinta cu acela,si acestia au luat legatura prin telefon fara internet,apoi s-au intalnit.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 1:22 pm

Eu am incredere in iubirea la distanta,referitor la iubirea la distanta intalnita pe net,unde imi fac relatii chiar si de scurta durata,si nu de multe ori ma mai intalnesc cu persoanele respective chiar fata in fata,desi se afla la distanta de 100 sau mai mult de o suta de km de mine,deci,iubirea la distanta exista.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 6:51 pm

Iubirea la distanta exista,in primul rand daca in relatia respectiva se pune foarte mult suflet,si nu exista aici minciuna.
Ca sa ai o relatie la distanta reusita,iti trebuie timp ca sa construiesti o astfel de relatie,pentru ca atunci cand persoanele respective urmeaza sa se intalneasca intr-un anumit loc sau intr-un anumit oras,pe unul din ei cealalta persoana il plimba degeaba pe drum,adica nu vine la intalnirea respectiva,ceea ce acest lucru il intalnim in foarte mare parte la femeile"speciale",care nici ele nu stiu ce vor de la viata,sau de la barbati in general...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 4:35 pm

Iubirea la distanta o vad dintr-un anumit puncte de vedere ca fiind riscanta,in sensul ca lipsa de incredere a celor doua persoane constituie principalul aspect al acestui risc.Pentru unii este ca ceva trecator,dar sunt foarte multi care considera iubirea la distanta doar virtual,adica in sensul ca sunt iubiti doar prin comunicare,prin scris sau prin telefon,si poate niciodata nu se vor vedea,deci iubirea la distanta trebuie sa aibe si caracerul practic,nun[u]ma[i]cel teoretic.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Sam Mar 05, 2011 7:30 am

Exista iubire la distanta cu conditia ca in prealabil sa fi vazut persoana respectiva sa fi vorbit cu ea.Nu e important sa-ti vorbeasca frumos ci sa o faca din inima sa simti ca esti iubit sa fie langa tine la bine si la greu Eu cred ca o dragoste adevarata nu se sfarseste chiar daca e la distanta .Daca a fost trecatoare nu a fost adevarata nu poti trai departe de omul pe care il iubesti cu adevarat vrei sa-i vorbesti cateodata macar sa-l vezi sa vezi dragostea in ochii lui.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:44 pm

Iubirea la distanta este complicata pentru unii,foarte simpla pentru altii.Cei care au suferit enorm de pe urma unei relatii sau a anumitor relatii de dragoste,intra in faza simpla a iubirii la distanta,pentru ca ajungem din nou la notiunea de neincredere.Iubirea la distanta este vazuta cu ochi buni de foarte multi,dar sunt foarte putini care reusesc astfel de relatii,iar cand relatiile acestora reusesc,este ceva minunat,pentru ca si la distanta simti ca iubesti si esti iubit sau iubita.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 5:56 pm

Iubirile la distanta nu sunt atat de reusite cum sunt iubirile de aproape,pentru ca prin iubire la distanta este foarte multa neincredere,si foarte multe persoane nu au incredere in astfel de iubiri,desi sunt cazuri extrem de foarte rare cind iubirile la distanta sunt reusite,iar iubirea la distanta o intalnim in majoritatea cazurilor numai si numai pe internet...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Sam Apr 23, 2011 10:10 pm

Iubirea la distanta exista pentru ca dragostea este intre sufletele lor si aceea e o dragoste adevarata .Daca pretuim mintea si sufletul omului atunci dragostea care se infiripa va dura chiar pt totdeauna.Important e sa ai pe cineva langa tine care te iubeste si te intelege.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 2:46 pm

Cred in iubirea la distanta,exista,dar sunt foarte multe persoane care nu prefera acest gen de iubire,pentru ca neincrederea in oameni a atins cele mai inalte niveluri,si de aceea iubirea la distanta pare extrem de foarte complicata pentru multi.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:17 pm

Iubirea la distanta este frumoasa si o consider grea,pentru ca sa iubesti pe cineva care se afla la o distanta mai mare de localitatea in care domiciliezi,este tare greu.Intalnirile in acest caz sunt extrem de foarte rare sau lipsesc,insa ramane comunicarea prin internet sau prin telefon,o comunicare foarte bine determinata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:23 pm

Iubirea la distanta este foarte grea si foarte complicata,mai ales daca cei doi parteneri se afla la o distanta foarte mare unul fata de celalalt.Iubirea la distanta are succes in cazuri foarte rare,mai ales daca cei doi reusesc sa se intalneasca macar o singura data,iar dupa intalnirea respectiva fiecare din cei doi v-a hotari soarta relatiei daca v-a merge mai departe,sau se va opri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 11:51 am

Iubirea la distanta in prezent,in ziua de astazi este la moda,insa nu este o iubire atat de sigura precum pare,tinand cont de faptul ca iubirea la distanta se realizeaza in primul rand,in mare parte prin domeniul internetului,internet care nu este intotdeauna sigur.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 1:30 pm

Iubirea la distanta este o iubire mai complicata,pentru ca intalnirile in acest sens exista foarte rar sau deloc,adica lipsesc,si cred ca este foarte complicat sa ai o astfel de relatie in care sa nu te vezi cu persoana respectiva,ceea ce inseamna ca iubirea la distanta este practicata foarte rar,tinand cont si de distanta de care ii desparte pe cei doi.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

iubire pe net

Mesaj  camitza111 la data de Vin Mai 20, 2011 1:30 pm

sa nu confundam lucrurile.iubire la distanta sau iubire pe net?iubire la distanta exista..ma refer la faptul ca unul din voi trebuie sa plece pt o perioada din tara.da iubirea poate rezista si poate trece peste toate obstacolele.Dar iubire pe net?adica la mii de km distanta si vb pe mess sau la tel si va vedeti in poze sau web?nu este posibil.acum o saptamana am intalnit un tip arab foarte bogat pe net.in 2 zile i-mi spune ca ma iubeste si ma vrea pt totdeauna.peste alte 2 zile i-mi trimite un sms cu un cod.merg la banca ..2000 euro.si eu ce sa fac?sa cred ca ma iubeste?sa cred ca e sincer?nici vorba.niciodata nu am sa pot sa stiu ce vrea acest om , ca nu e lng mine sa i-l simt si nici nu stiu cine e de fapt si nici nu as avea cum sa stiu.poate chiar ma iubeste si vrea tot ce e mai bun pt mine....sau nu e decat un arab bogat care ma vrea acolo la el sa-mi puna sacul pe cap si sa traiesc un cosmar....sau mai rau poate e un peste ceva.vedeti voi niciodata nu ai cum sa te indragostesti pe net...nu stii cine e dincolo si cu cine vb chiar daca vb de 2 ani.in plus iubirea inseamna altceva..simtiri,priviri,tachinari,atingeri,soapte si bineinteles sex.Nu v-ati gandit niciodata cum ar fi sa iubiti pe cineva si sa nu va potriviti in pat?tu sa vrei ceva,el altceva si daca nu gasesti sau invers sa cautati in alta parte?si iubirea dispare....e greu sa gasesti iubirea adevarata,pasiunea,prietenia,increderea...e greu sa gasesti asta in lumea reala...dar mai ales in lumea virtuala pe net..asa ca aveti mare grija fetelor si nu aveti incredere in baietii de pe net chiar daca va promit palate sau o iubere de vis....bafta multa.

camitza111
membru
membru

Puncte : 9
Reputatie : 6
Data de inscriere : 20/05/2011
Varsta : 30
Localizare : romania city of dreams

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 3:06 pm

Iubirile la distanta nu sunt de durata atat de mare,decat in cazuri exceptionale.Exista iubiri la distanta de luni foarte bune,in care cei doi se iubesc fara sa se intalneasca vreodata,si acestia comunica numai prin intermediul internetului daca are,sau prin intermediul telefonului mobil.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 12:30 pm

Iubirea la distanta este caracterizata de unii foarte frumoasa,dar aceasta iubire,ca sa tina foarte multa vreme,trebuie si mentinuta.Iubirile la distanta de pe internet nu sunt sigure decat in cazuri exceptionale,pentru ca foarte multi si-au pierdut increderea in internet si in relatiile de dragoste de orice natura.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 5:25 pm

Iubirile la distanta nu cred ca dureaza atat de mult,si acestea se efectueaza mai ales prin doemniul internetului,mai ales ca internetul in ziua de azi este foarte periculos,si prin internet se realizeaza foarte multe relatii mincioase,ceea ce inseamna ca iubirile la distanta uneori nu sunt bine venite...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 3:49 pm

Iubirile la distanta nu cred ca sunt atat de sigure,pentru ca increderea aici este redusa la zero,ceea ce inseamna ca uneori iubirile la distanta nu sunt considerate iubiri adevarate.Sunt totusi anumite situatii in care iubirea la distanta este de durata,si mai sunt si cazuri in care din iubire la distanta se ajunge la casatorie.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 01, 2011 12:51 pm

Consider ca iubirea la distanta nu este atat de sigura precum pare,si precum o vad unii.Tinand cont ca este vorba aici de o relatie in care unul din parteneri se afla la o departare de cateva sute de kilometri,multi care practica acest gen de iubire,nu au incredere,si de aceea consider ca iubirea la distanta nu este atat de buna....Parerea mea...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:48 pm

Continut sponsorizat